آموزش طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی برای تهیه انواع پیتزا

طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی

فهرست مطالب

 

در این مقاله طرز تهیه خمیر پیتزا به ساده ترین روش  قرار داده شده است که میتوانید به راحتی این خمیر پیتزا را در منزل تهیه کنید و برای تهیه انواع پیتزا استفاده کنید.

مواد لازم خمیر پیتزا

 

آرد سفید    500 گرم

آب   250 گرم

روغن مایع    40 گرم

شکر   5 گرم

نمک   8 گرم

بکینگ پودر    3 گرم

مخمر    3 گرم

 

طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی

 

برای تهیه خمیر پیتزا خانگی و سریع ابتدا, آرد, شکر, نمک, بکینگ پودر, مخمر را با هم ترکیب میکنیم, توجه داشته باشید میتوانید با همزن دستی و با دست خمیر را تهیه کنید یا با همزن برقی که خمیر ساز هم دارند این خمیر پیتزا را تهیه کنید.

در مرحله دوم آب را کم کم به مواد خشک اضافه میکنیم و هم میزنیم تا مواد حالت خمیری پیدا کند در زمانی که آب را اضافه میکنیم روغن هم در چند مرحله اضافه میکنیم و مجدد هم میزنیم تا خمیری شکل شود.

در مرحله آخر با دست خمیر را کمی ورز میدهیم تا منسجم  و یکدست شود, سپس روی ظرف یک سلفون میکشیم و به مدت 1 تا 2 ساعت کنار میگذاریم تا مخمر عمل کند و خمیر حجیم شود.

پس از اینکه خمیر حجیم شد و به اصطلاح عمل آمد, بر روی یک سطح صاف مثل تخته مقداری آرد بپاشید و خمیر را از ظرف خارج کرده و کمی ورز دهید و به دلخواه ان را به دو یا سه قسمت تقسیم کنید و سپس آنها را پهن کنید و برای تهیه پیتزا استفاده کنید.

نکته: میتوانید مخمر را به صورت جداگانه با شکر و یک لیوان آب مخلوط کرده  و چند دقیقه کنار بگذاریم تا مخمر فعال شود و سپس به مواد خشک اضافه کنیم.

 

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا