شیرینی سوئیسی مربایی و خانگی خوشمزه

خوشمزه ترین شیرینی مربایی سوئیسی

فهرست مطالب

 

شیرینی سوئیسی مربایی یکی از انواع شیرینی های ایرانی خوشمزه است که به راحتی با چند قلم مواد اولیه تهیه میشود و بافت نرم و لطیفی دارد که برای مواد میانی این شیرینی از مارمالاد توت فرنگی یا مارمالاد آلبالو و هر نوع مارمالاد یا انواع مرباهای خوشمزه و شیرینی میتوانید استفاده کنید.

مواد لازم شیرینی مربایی

کره یا مارگارین:   200 گرم (به دمای محیط رسیده باشد)

روغن مایع:   1 فنجان

پودر قند:   5 قاشق غذاخوری

زرده تخم مرغ:   1 عدد

بکینگ پودر:   10 گرم

وانیل:   5 گرم

آرد شیرینی پزی:     به میزان لازم

مواد میانی شیرینی سوئیسی

مربای توت فرنگی یا مربای آلبالو و انواع مارمالاد

 

شیرینی-سوئیسی-مربایی-خانگی

 

طرز تهیه شیرینی سوئیسی با انواع مارمالاد

طرز تهیه این شیرینی خوشمزه سوئیسی خانگی بسیار راحت است, ابتدا کره را درون ظرفی ریخته با یک چنگال یا قاشق کره را نرم میکنیم.

روغن مایع را اضافه کرده و با کره هم میزنیم, پودر قند را اضافه میکنیم و دوباره مواد این شیرینی خوشمزه را هم میزنیم.

یک عدد زرده تخم مرغ و بکینگ پودر و وانیل را اضافه کرده و هم میزنیم تا تمامی مواد به خوبی با هم ترکیب شوند, سپس آرد را کم کم اضافه میکنیم تا خمیر نرم درست شود, اما خمیر سفت نشود.

فر را از قبل در دمای 180درجه سانتیگراد به مدت زمان 15 دقیقه گرم کنید, سپس یک سینی فر آماده کنید و کاغذ روغنی کف سینی پهن کنید, با اینکار شیرینی ها به راحتی از سینی برداشته میشوند.

از خمیر شیرینی مربایی به اندازه یک گلوله کوچک برمیداریم و گرد میکنیم و بر روی کاغذ روغنی قرار میدهیم سپس با انگشت بر روی خمیر فشار میدهیم تا گود شود.

در انتها سینی را درون فر با درجه 180 درجه سانتیگراد به مدت 20 دقیقه قرار میدهیم و بعد از مدت زمان تعیین شده آن را از فر خارج کرده و اجازه میدهیم تا شیرینی سوئیسی های مارمالادی کمی خنک شوند.

برای تهیه شیرینی مربایی سوئیسی از هر نوع مربا به دلخواه میتوانید درون شیرنی ها را پر کنید اما مربای توت فرنگی و یا مربای آلبالو به دلیل داشتن رنگ قرمز, شیرینی را قشنگتر میکند, همچنین از مارمالاد آلبالو یا توت فرنگی میتوانید در تهیه این شیرینی استفاده کنید.

 

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا